עריכת ואישור צוואה נוטריונית
אחת הדרכים לעריכת צוואה, היא צוואה בפני נוטריון.

פעולתו של הנוטריון כמפקח על תהליך עשיית הצוואה מהווה בטוחה רשמית לאמיתות הצוואה ולגמירת-דעתו של המצווה.

על הנוטריון לוודא כי האדם המצווה לפניו כשיר לקבל החלטות.

אם המצווה חולה או מבוגר מאוד, על הנוטריון לקבל אישור מהרופא המטפל ועדיף ממומחה לפסיכו-גריאטריה - כי המצווה כשיר לקבל החלטות.

עריכת ואישור הסכם ממון
 

בני זוג אשר מעוניינים לחתום ביניהם על הסכם ממון לפני נישואיהם, המסדיר את זכויות כל צד בנכסים, יהא עליהם לחתום על כך במעמד נוטריון - המאשר את זהותם ומוודא, כי הצדדים מעוניינים לחתום על ההסכם מרצונם החופשי.    
  


תצהירים נוטריונים
 
משרדנו עוסק בעריכת תצהירים בפני נוטריון. 

כאשר לקוח פונה אלינו ומבקש אימות חתימה בפני נוטריון ו/או תצהיר נוטריוני ו/או כל שירות נוטריוני אחר שכרוך בזיהויו ע"י נוטריון, הלקוח מתבקש להצטייד בתעודה רשמית מזהה (תעודת זהות, רשיון נהיגה עם תמונה, דרכון וכדומה) ובה תמונה עדכנית שלו.

אנו עורכים ללקוחותינו תצהירים נוטריוניים באופן מיידי, עם פגישתנו עם הלקוח.

 

אישור העתק נאמן למקור
 
משרדנו מספק שירות של אישור "העתק נאמן למקור" ובדרך זו מכשיר צילום של מסמך כעותק  של המסמך המקורי. 
 

משרדנו מתמחה במתן  שירותים נוטריוניים, בתחום דיני המעמד האישי והאזרחי-מסחרי  :

 

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק, לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים.

חתימתו של הנוטריון, במקרים המוסדרים בחוק, נחשבת בעיני בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו או לעובדה כי המסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם.

מסמכי הנוטריון מיועדים לשמש כראיה בבתי משפט או בפני רשויות אחרות, וזאת הן בארץ והן מחוץ לה.

במדינת ישראל מוסדר עיסוקו של הנוטריון בחוק הנוטריונים, התשל"ו-1976. במדינות שונות ניתן להבחין בין משרות נוטריוניות שונות, ובמיוחד בין משרתו של "הנוטריון הציבורי" ובין נוטריונים פרטיים. הבחנה זו הייתה תקפה בישראל עד לקבלת חוק הנוטריונים, והיא אינה תקפה כיום. הדיון להלן בסמכותו ובמשרתו של הנוטריון הוא על פי הדין הישראלי.

משרת הנוטריון היא מוסד עתיק יומין, שמקורותיה ברומא העתיקה.

על פי סעיף 7 לחוק הנוטריונים מוסמך הנוטריון לבצע את הפעולות הבאות:

1.    לאמת חתימה על מסמך;

2.    לאשר שהחתום במסמך, על שם זולתו, היה מוסמך לכך;

3.    לאשר נכונות העתק של מסמך;

4.    לאשר נכונות תרגום של מסמך;

5.    לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת;

6.    לאשר שאדם פלוני חי;

7.    לאשר נכונותה של רשימת מצאי;

8.    לערוך העדה של מסמך סחיר;

9.    לערוך מסמך או לעשות בו פעולה אחרת כשהעריכה או עשיית הפעולה בידי נוטריון דרושה או מותרת על פי דין, לרבות דין של מדינת חוץ
;
       
10.    להשתמש בסמכות של נוטריון ציבורי על פי דין אחר;

11.    לאמת הסכם ממון בין בני זוג, שנחתם לפני הנישואין.

לפי חוק הירושה, יכול נוטריון לאשר עשיית צוואה, ולכן מוסמך נוטריון לרשום "צוואה בפני רשות" כשם שמוסמך לכך שופט.

על פי חוק הנוטריונים ייחתם אישור נוטריוני בחותמו של הנוטריון. המדובר בחותמת לחץ עשויה ממתכת, שעליה שם הנוטריון, והכיתוב "נוטריון" בעברית, באנגלית ובערבית, או בצרפתית. אם כלל האישור הנוטריוני מסמכים אחדים, נקשרים הגליונות יחדיו בסרט אדום, המחובר אל תו אדום המוטבע בחותמו של הנוטריון.

החוק קובע מספר תנאים לכשירותו של נוטריון:

עליו להיות אזרח ישראל, חבר לשכת עורכי הדין, שעסק בעריכת דין 10 שנים לפחות, לא הורשע בעבירה שיש עמה קלון או הושעה מלשכת עורכי הדין, ועבר השתלמות מיוחדת. אדם כזה יכול לבקש מוועדה מיוחדת היושבת במשרד המשפטים רישיון להיות נוטריון. הוועדה, המתכנסת כפעמיים בשנה, בוחנת את מסמכיו של המועמד, ואם נמצא כי הוא ראוי, כי אז לאחר שחתם בספר הנוטריונים והשאיר שם את דוגמת חתימתו יוכל להתחיל לכהן כנוטריון.

הנוטריון כפוף לכללים בדבר אתיקה מקצועית הקבועים בחוק, שעיקרם שמירה על כבוד המקצוע, נאמנות ללקוחותיו, איסור פרסום, איסור שידול לקבלת עבודה, שמירת סודיות מקצועית, ניהול ארכיון לשמירת מסמכים, טיפול בהם ועיון בהם, ומגבלות נוספות.
 
המשרד עוסק בתחום דיני המעמד האישי על כל רבדיו ומספק ללקוחותיו שירותים משפטיים נרחבים בתחום הגירושין לרבות תביעות מזונות, תביעות משמורת, תביעות בעניין הסדרי ראייה, תב​יעות רכושיות מורכבות, בקשות לצוי עשה, צוים זמניים, עיקולים, מניעת דיספוזיציה.

כמו"כ משרדנו מתמחה בתביעות למינוי אפוטרופוס, ניהול עזבונות, התנגדויות לצוואות, הגשת בקשות לצוי ירושה ובקשות לצוים לקיום צוואה.

כמו"כ אנו מתמחים בתביעות לשינוי גיל, תביעות להתרת נישואין, עריכת הסכמי ממון, עריכת הסכמי גירושין, עריכת הסכמי שלום בית, עריכת הסכמי הורות משותפת, עריכת הסכמי פונדקאות, עריכת צוואות וצילומן בוידאו.

המשרד מתמחה בייצוג והופעה בבתי המשפט ובבתי הדין (ליטיגציה) ובעל ניסיון רחב בייצוג משפטי בערכאות השונות הכוללת, בין היתר, התדיינות משפטית בתביעות אזרחיות כספיות ומסחריות, צווי מניעה, עתירות מנהליות, תביעות לשון הרע, בנקאות, פשיטות רגל והוצל"פ.
 

 

                      שדרות ארלוזרוב 25, בית "עמציון", קומה 1, עפולה
טל : 077-4087712. פקס : 077-7887712. דוא"ל : isrd@017.net.il
הצהרת נגישות :
אנו רואים חשיבות רבה בהענקת שירות איכותי, מקצועי, שוויוני ונגיש לכל תושבי ישראל, ובכללם אנשים עם מוגבלויות. ההנגשה באה לידי ביטוי בהיבטים פיזיים
(מעלית, שירותים, שילוט) ובהיבטים של מתן השירות . אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.
התאמות הנגישות בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי. הבדיקות נבחנו לתאימותהגבוהה ביותר עבור דפדפנים Firefox ו- Internet Explorer.
האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות. האתר מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלולארי.
באתר יש סרגל נגישות בצד ימין והפעלתו ע"י העכבר. במידה והמשתמש נתקל בבעיה, הוא מוזמן ליצור קשר (טלפון / אימייל / טופס באתר).  ההצהרה עודכנה בחודש 01.2022 .

דיני משפחה

אזרחי - מסחרי